Ücretsiz İnternet Sitesi Nedir?

Ücretsiz web sitesi kurarak hayallerinizdeki atılımı gerçekleştirmek ister misinz?

İnternetin insan yaşamında çok önemli bir yer edinmesi ile birlikte dijital alanlarla ilgili olan olmayan herkesin ilgi alanına yönelik web sitesi oluşturma çabası ortaya çıkmıştır. Kimilerince hobi amaçlı kimilerince de para kazanmak amacı ile kurulan web sitelerinde tema, içerik ve tasarım öğelerinin her biri ciddi bir yatırım gerektirir. Zira internette kaliteli bir web sitesine sahip olmak için kusursuz tasarım ve yüksek kalite şarttır. Ancak bu gereklilikleri maliyetler nedeni ile karşılayamayan pek çok birey ücretsiz web sayfası veya ucuz web sitesi tercihlerinde bulunur. Peki, ucuz web sitesi yaptırma neden dezavantaj getirir? Gelin hep birlikte inceleyelim!

Ücretsiz İnternet Sitesi Almak İstiyorum

Ücretsiz internet sitesi tasarlamak istiyorum diyenlerdenseniz siz de hemen bir web sitesine sahip olmak için harekete geçebilirsiniz. Ancak ücretsiz web sayfası açmadan önce belli başlı konularda bilgilenmeniz gerekir.

Ucuz web sitesi tasarımı yaptırmak sizin açınızdan maliyetlerde ciddi düşüşler ortaya çıkarsa da aslında ucuz web sitesi bir anlamda kalitenin düşük olduğu web sitesi anlamına gelir. Bu nedenle ucuz web sitesi ile Google’da üst sıralara çıkmak çok gerçekçi bir hayal olmaz. Hatta bir çok Google hizmetlerinden mahrum kalırsınız. Google kullanıcılarına daha iyi bir hizmet vermek ve güvenliklerini sağlamak için bir çok ücretsiz internet sitesini zaman listesine almamaktadır. Düşük fiyatlı ve ya ücretsiz internet sitesi  tasarımları kullanarak bir internet sitesi  yaptırmanın ikinci dezavantajı ise belli başlı şablonlar üzerinden ilerlemek zorunda kalmanızdır. Kendi sayfanızın tasarımını özgürce gerçekleştiremeyeceğinizden kusurların ortaya çıkması muhtemel olacaktır.

Ücretsiz tasarımlarla ilgili belki de en önemli problem kurumsallıktan uzak olmaktır. Özellikle kurumlar için oluşturulan sayfalarda ücretsiz web sayfasının tercih edilmesi güvensiz bir ortamın ortaya çıkışına neden olur. Nitekim bu durum kişisel web sitelerinde de gözlemlenebilir.

Web Sitenizi Tasarlarken Kaliteden Ödün Vermeyin!

Web sitesi tasarımı gerçekleştirirken kalite ve yüksek standartlardan ödün vermeniz hedefinizden uzaklaşmanız anlamına gelecektir. Bu nedenle maliyetleri uygun diye arzu etmeyeceğiniz sonuçlar doğuracak web sayfası tasarımına girişmemelisiniz. Özellikle ücretsiz web site tasarımı konusundan uzak durmanız ileride elde edeceğiniz başarının ilk adımlarından bir tanesi olacaktır.

Maliyetleri yüksek olsa da özel tasarım daima ön plandadır.